ТРАГЕДИЈА ЈА РАЗБУДИ МАКЕДОНИЈА: Во сообраќајка загина македонската кошаркарска легенда ..

Неприлагодена брзина и влажен коловоз се првичните впечатоци од местото на сообраќајната незгода, но не се исклучува дека на Буштур

Read more

“Патот на пеколот” или патот Делчево – Штип, повторно создаде услови за уште една сообраќајка!

МВР соопшти дека вчера попладне, во 13,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Делчево -Штип, во близина на Подлошка

Read more

Едно лице загина, тројца се тешко повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице загина, трокца се тешко повредени во сообраќајка која се случи попладнево околу 17 часот на местото Габровски водопади,

Read more
RSS
Twitter