Прегазен пешак на Партизанска во Скопје – Возачот избегал

Денес на булеварот Партизански одреди во Скопје околу попладневните часови прегазен е пешак кој преминувал преку булеварот на необележан пешачки

Read more

Скопско училиште 17 дена крие дека наставници и ученици патувале во Италија

Скопско училиште лоцирано во населбата Ѓорче Петров, седумнаесет дена крие дека четити ученици и двајца наставници патувале во Италија. Причина

Read more

МАКЕДОНИЈА: Три сомнителни лица денес тестирани за коронавирус

Денеска три лица се пријавиле на Клиниката за инфективни болести во Скопје со симптоми на грип, на кои им се

Read more

ОЈО Скопје донесе одлука притвор? – Поради тоа што силувал 12 годишно девојче од невенчаната сопруга

Основното јавно обвинителство во Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето кое е осомничено дека сторило кривично дело

Read more
RSS
Twitter