ОЈО Скопје донесе одлука притвор? – Поради тоа што силувал 12 годишно девојче од невенчаната сопруга

Основното јавно обвинителство во Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето кое е осомничено дека сторило кривично дело

Read more
RSS
Twitter