Го почувствувавте ли земјотресот кој вчера ја стресе Македонија?

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според рихтеровата скала вчера вечер го погоди преспанскиот регион. Земјотресот се случил во 18:45,

Read more
RSS
Twitter