На 84 години Берлускони ја остави 34 годишната жена за уште помлада девојка!

Поранешниот премиер Силвио Берлускони, како и поранешен сопственик на италијанскиот гигант Милан, ја прекинал врската со 34-годишната Франческа Паскали по

Read more

УДАРНА ВЕСТ: Милошоски објавува нова „бомба“ за Зоран Заев

Антонијо Милошоски, кој е пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ, на својот Фејсбук профил објави статус дека денеска во 11

Read more

ЗАЕВ: “Во Германија е досадно” – сподели стратегија за враќање на иселените

Доколку сме патриоти, мораме да и помогнеме на државата, повикува лидерот на СДСМ – Зоран Заев, во интервју за ТВ Здравкин,

Read more

Бојко Борисов: Го поддржуваме отварањето преговори на Северна Македонија со ЕУ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на денешната средба во Давос на Светскиот економски форум, заедно со шефот на македонската дипломатија Никола

Read more
RSS
Twitter