Бојко Борисов: Го поддржуваме отварањето преговори на Северна Македонија со ЕУ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на денешната средба во Давос на Светскиот економски форум, заедно со шефот на македонската дипломатија Никола

Read more
RSS
Twitter