Скопско училиште 17 дена крие дека наставници и ученици патувале во Италија

Скопско училиште лоцирано во населбата Ѓорче Петров, седумнаесет дена крие дека четити ученици и двајца наставници патувале во Италија. Причина

Read more

На 84 години Берлускони ја остави 34 годишната жена за уште помлада девојка!

Поранешниот премиер Силвио Берлускони, како и поранешен сопственик на италијанскиот гигант Милан, ја прекинал врската со 34-годишната Франческа Паскали по

Read more

Италијанскиот државјанин кој вчера стигна во Македонија примен на Инфективна

Италијанскиот државјанин кој синоќа беше примен на Инфективна клиника со симптоми на грип е негативен на тестовите за коронавирус соопштија

Read more

ВИДЕО: Тепачки во маркетите во Италија за последниот продукт кој останал на рафтовите

По појавата на опасниот Корона вирус во Италија, жителите на Апенинскиот Полуостров се во паника. Корисници на социјалната мрежа Твитер

Read more

КОРОНА ВИРУС: Ќе ги затвори ли границите Македонија на своите иселеници во Италија

Информациите добиени од македонскиот Генерален конзулат во Венеција – Италија, кои ги соопшти Министерството за надворешни работи, истакнуваат дека до

Read more

ЗАЕВ: ВМРО немаше никакви докази за нерегуларности, да имаа ќе ме осудеа

Зоран Заев, Претседателот на СДСМ, го искоментира пишувањето на италијанскиот весник „Ла Верита“, кој го обвини за изборни нерегуларности.Вели дека

Read more
RSS
Twitter