МАКЕДОНИЈА: Три сомнителни лица денес тестирани за коронавирус

Денеска три лица се пријавиле на Клиниката за инфективни болести во Скопје со симптоми на грип, на кои им се

Read more

Италијанскиот државјанин кој вчера стигна во Македонија примен на Инфективна

Италијанскиот државјанин кој синоќа беше примен на Инфективна клиника со симптоми на грип е негативен на тестовите за коронавирус соопштија

Read more
RSS
Twitter