СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ДЕЛЧЕВО: Физички ја нападнал својата мајка и ѝ се заканувал по животот

Во Делчево момче под дејство на алкохол ја нападнало својата мајка и кршел инвентар низ куќата. Настанот се случил вчера

Read more

Делчево: “Ова е Република Македонија” – Државните институции осамнаа со нови табли

На објектите на повеќе државни институции во Општина Делчево на кои претходно беше истакнато името на државата со терминот северна,

Read more

Делчево: 20 годишник со украдена картичка вадел пари од банкомат

Шокантна вест го погоди Делчево. Од надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 20-годишниот Н.И. од Делчево.

Read more

“Патот на пеколот” или патот Делчево – Штип, повторно создаде услови за уште една сообраќајка!

МВР соопшти дека вчера попладне, во 13,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Делчево -Штип, во близина на Подлошка

Read more

ВНИМАВАЈТЕ: Вечерва на овој патен правец повторно има голем одрон кој предизвикува потешкотии во сообраќајот

– Одрони на патниот правец Делчево – Македонска Каменица предизвикуваат потешкотии во сообраќајот. Возачи посочуваат дека одроните се најизразени на

Read more

МОМЧЕТО ШТО ГО ФАТИ КРСТОТ ВО ДЕЛЧЕВО НАГРАДАТА ЈА ДОНИРАШЕ НА СЕМЕЈСТВО – Хуманоста пред се! [ВИДЕО]

Дека хуманоста е одраз на големите луѓе денес се докажа уште еднаш со хуманиот гест на среќниот фаќач на крстото

Read more
RSS
Twitter