Уништена црквата „Свети Ѓорѓи“ од страна на мигрантите (видео+фото)

Откако поминале околу стотина мигранти, жителите на грчкиот остров Лезбос останаа запрепастени од глетката која ја видоа во православната црква

Read more

Заев и Ципрас ја добија Меѓународната награда за мир

Овогодинешните добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, се поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција Зоран Заев

Read more

(ФОТО) – Се сеќавате на ова бикини издание на Катица Јанева на плажите во соседна Грција?

На фотографијата е поранешната јавна обвинителка Катица Јанева, која добива масажа на плажа, во соседна Грција во местото Калитеа, релаксирана,

Read more
RSS
Twitter