ХЕРОЈ НА ДЕНОТ! И покрај четири прострелни рани полицаецот вон животна опасност – Каква казна му следува на сотрителот?

Полицаецот Е.М. (46) бил повреден  со неговиот службен пиштол кој напаѓачот што е во бегство му го одзел и пукал

Read more

Реприза на вчерашната сообраќајка, денес верижен судир во обратна насока на автопатот Скопје – Велес

Реприза на верижниот судир кој вчера се случи на автопатот Велес-Скопје, денес во обратен правец се случи уште поголема катастрофа..

Read more

Верижен судир на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот во прекин

Од АМСМ информира дека на автопатот Велес-Скопје, кај местото викано Кула, се случила сообраќајна несреќа помеѓу повеќе возила и автопатот

Read more
RSS
Twitter