РЕКЕТ: На тапет снимките на Орце Камчев!

Судењето за случајот „Рекет“ треба да продолжи денес со презентирање на снимките од сведокот Орце Камчев, откако на минатото рочиште

Read more

АЛАРМАНТНА Е ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБАТА НА БОКИ 13 – РЕКЕТ ОДЛОЖЕН

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ се одложи, бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски не беше донесен од затвор поради лоша здравствена состојба.

Read more

РЕКЕТ одложен повторно – Еве кој се разболе овој пат

Рочиштето за „Рекет“ е одложено поради судијката Васка Николовска – Масевска која тврди дека се разболела и не можела да

Read more

РЕКЕТ: Картите се отворија, вистината излегува на виделина! Еве што се правеле Боки 13 и Јанева

На денешното рочиште кое се одржа за случајот “Рекет”, беа прочитани пораки кои обвинетите Бојан Јовановски и поранешната специјалната јавна

Read more

ТУКА НЕШТО “СМРДИ” – Лила била авторка на проектот за пензионерски домови на Боки 13 за хонорар од 250.000 евра

И градежната фирма „Дан-Мак“ била измамена за 250 илјади евра во шемата на Бојан Јовановски-Боки 13 за наводното учество во

Read more

БОКИ 13 ВО СОЛЗИ: Оставен сум без парче гардероба и тоа е преседан

Лустер, огледало, огромен телевизор со заоблен екран, познати уметнички слики од Мартиновски и Личеновски, луксузна гарнитура, скапоцена ламба, одзело Обвинителството

Read more

РЕКЕТ: Денес ќе сведочи поранешната специјална јавна обвинителка!

Случајот се наоѓа во доказна постапка и на денешното рочиште треба да се појави поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова,

Read more

Позната причината поради која се одложи судското рочиште на „Рекет“

Се одложи рочиштето судското рочиште во процесот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева,

Read more

Шекеринска порврди дека била кај Боки 13 дома – [разменувале рецепти за колачи или?]

Вицепремиерката Радмила Шекеринска за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Боки 13, кој е бил првоосомничен за

Read more
RSS
Twitter