Сергеј Варошлија и Ременски ќе сведочат за Боки 13

Предлогот за укинување на притворот на осомничениот Бојан Јовановски во случајот “Рекет” не беше прифатено. Судијката Васка Николовска Масевска истакна

Read more

За да не им се наруши угледот – Рекет продолжува позади затворени врати

Повторно судот ги затвори вратите за јавноста и новинарите во Рекет. Позади затворени врати ќе се емитуваат уште три разговори

Read more

РЕКЕТ: На тапет снимките на Орце Камчев!

Судењето за случајот „Рекет“ треба да продолжи денес со презентирање на снимките од сведокот Орце Камчев, откако на минатото рочиште

Read more

Ќе го “јаде” ли Лила Филиповска? – Пораки од денешното рочиште

Во комуникација на Лила Филиповска и Боки, презентирана денеска „Рекет“, таа му кажува дека во ресторанот „Уранија“ влегле Орце Камчев

Read more

АЛАРМАНТНА Е ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБАТА НА БОКИ 13 – РЕКЕТ ОДЛОЖЕН

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ се одложи, бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски не беше донесен од затвор поради лоша здравствена состојба.

Read more

РЕКЕТ одложен повторно – Еве кој се разболе овој пат

Рочиштето за „Рекет“ е одложено поради судијката Васка Николовска – Масевска која тврди дека се разболела и не можела да

Read more

Боки 13: Не сум за дијазепам, имам рак на желудникот, итно морам да бидам опериран!

Додека обвинителството ги презентираше фискалните сметки од Милано како докази за луксузот, Бојан Јовановски откри дека му дијагностицирале рак на

Read more

РЕКЕТ: Картите се отворија, вистината излегува на виделина! Еве што се правеле Боки 13 и Јанева

На денешното рочиште кое се одржа за случајот “Рекет”, беа прочитани пораки кои обвинетите Бојан Јовановски и поранешната специјалната јавна

Read more

ТУКА НЕШТО “СМРДИ” – Лила била авторка на проектот за пензионерски домови на Боки 13 за хонорар од 250.000 евра

И градежната фирма „Дан-Мак“ била измамена за 250 илјади евра во шемата на Бојан Јовановски-Боки 13 за наводното учество во

Read more
RSS
Twitter