ОСКАРИ: Дивите пчели се враќаат – Атиџе ќе стане повторно кралица на медот!

Со вложениот труд и работа, со многуте ноќи поминати неспиени се роди големиот документарец Медена земја. Филмот доби двојна номинација,

Read more

Ќе се обложуваме ли на Атиџе и „Медена Земја“? – Кладилниците ги објавија котите

Регионаланата обложувалница „Моцарт“ ги објави квотите за овогодинешниот Оскар, а според бројките македонскиот „Медена Земја“ скоро без шанси да ја

Read more

Кога животот ќе ти се насмевне, насмевни му се и ти! – Атиџе наша гордост си ти!

Денес општина Лозово беше во посета на нашата национална хероина Атиџе Муратова, Ѕвездата од „Медена земја” која заедно со екипата

Read more
RSS
Twitter