Kуршум го пробил кровот во тоалет на студентски дом на ул.„Архимедова“ во Скопје

На 26.01.2020 околу 22.10 часот во СВР Скопје, Н.С.(55) од Скопје, вработен како чувар, пријавил дека околу 20.30 часот во тоалет на студентски дом на ул.„Архимедова“ во Скопје, забележал зрно од куршум кое го пробило кровот. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и го подигнала зрното за понатамошна постапка.

Извор opserver.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter