Kога ќе го испијат жените и мажите не можат да престанат… – НАЈДОБАР ПРИРОДЕН АФРОДИЗИЈАК

Стар рецепт кој се пренесува од генерација на генерација и е фален од секој што го употребил, заради неговата ефикасност.

Тајната за неговата ефикасност се крие во сувото грозје, кое е една од состојките на рецептот. Слатките зрна содржат висока концентрација на аминокиселината аргинин, клучна супстанција за третман на сексуална дисфункција кај мажите и кај жените.

Покрај тоа што напитокот го поттикнува сексуалното либидо тој е одличен и за подобрување на квалитетот на сперматозоидите кај мажите.

Оригиналниот рецепт потекнува од Индија, а се приготвува на следнииов начин:

Добро измијте 30 грама суво грозје, сварете ги во емајлиран сад со 200 милилитри млеко и на крај додадете малку шафран.

Во почетокот испијте ја оваа количина во три дневни дози, а потоа зголемете ја количината на суво грозје на 50 грама. Наскоро ќе ги снема сите сексуални проблеми.

Напомена:

Дијабетичарите мора да прават секојдневна контроли на шеќерот во крвта, бидејчи можно е негово покачување поради високата концентрација на шеќер која е содржана во сувото грозје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter