Манчестер Јунајтед се откажа од играчот кој минатата сезона беше блиску до „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед  на крај кренал раце од можниот ангажман на младиот фудбалер од средниот ред, Шон Лонгстаф. Предходното лето Шон

Read more

КАКОВ КРАЈ: Шарапова не успеа да се надмине, и стави крај на својата кариера

„Њујорк тајмс“ објави дека руската тенисерка Марија Шарапова ја заврши кариерата. На ваков чекор Марија се решила поради зачестените повреди

Read more

Македонија е сеуште прва на Европското првенство во една категорија! – [ФОТО]

Нашата машка репрезентација одамна го заврши настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, кое влегува во самата завршница

Read more
RSS
Twitter