ЉУБОВНА ДРАМА ВО ПРИЛЕП: СЕ СКАРАЛЕ, ПА СО БЕНЗИН МУ ЈА ЗАПАЛИЛА КУЌАТА НА МОМЧЕТО

Во Прилеп поднесена е кривична пријава против лицето С.А.(27) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На ден 01.01.2020 на ул.„Славеј Планина“, во куќата на Ц.Р., влегла пријавената – девојка на неговиот внук Д.К. и К.А.(27), по што започнале расправија со Д.К., по што С.А. истурила бензин низ просторијата и предизвикала пожар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter