Ѓорѓе Давид потврди дека е позитивен на Ковид-19, се обрати со силна порака на социјалните мрежи!

Ѓорѓе Давид кој е дел од жирито на најпопуларниото музичко шоу на балканот Ѕвездите на Гранд, на социјалните мрежи потврди дека има коронавирус.

За жал…потврдено ми е дека имам Ковид 19!Не сфаќам…очаен сум.Вирусот ќе помине, ама болницата!!!Пекол!!!Како да си во затвор!!!Во војска!!!Луѓе чувајте се. Ве молам- напиша тој на Инстаграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter