Што се случува? – Исчезнуваат девојчиња во Скопје

На ден 20.02.2020 во 15.30 часот во СВР Скопје, од страна на Л.Ќ.(33) од Скопје пријавено е дека од семејниот дом на ул.„Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка С.Ќ.(13) од Скопје.

Исто така девојче од Косово со привремен престој во Скопје, е пријавено за исчезнато, информира МВР во дневниот билтен.

-На 20.02.2020 во 09.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, А.Ш.(41) од Косово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека од семејниот дом на ул.„Овчеполска“ се оддалечила нејзината ќерка А.Р.(17) од Косово, со привремен престој во Скопје- наведува МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, додаваат од МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter