Шекеринска порврди дека била кај Боки 13 дома – [разменувале рецепти за колачи или?]

Вицепремиерката Радмила Шекеринска за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Боки 13, кој е бил првоосомничен за „Рекет“.

Таа побара од Обвинителството тоа да го истражи.

-Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се обиде тоа да го спречи, рече Шекеринска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter