Целата амбуланта во Дебар оди во карантин, персоналот е позитивен на корона вирус

Од утре персоналот од амбуланатата во Дебар ќе биде во карантин, откако било констатирано дека персоналот која е вработен во амбулантата е позитивен на корона вирусот.

Оваа информација ја дознаваме од пост на социјалната мрежа фејсбук која предмалку беше споделена од доктор Арбен Аголи, педијатар од Дебар.

„Бидејќи персоналот испадна позитивен од утре амбулантата е под карантин 2 недели“, објави Аголи на својот Фејсбук профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter