ХЕРОЈ НА ДЕНОТ! И покрај четири прострелни рани полицаецот вон животна опасност – Каква казна му следува на сотрителот?

Полицаецот Е.М. (46) бил повреден  со неговиот службен пиштол кој напаѓачот што е во бегство му го одзел и пукал во него, соопшти портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Инцидентот се случил додека  полициски службеници преземале службени дејствија и биле физички нападнати од четирите лица.  Повредениот Е.М. бил префрлен во велешката Општа болница, каде му била укажана медицинска помош. 

Д-р Тодор Јаковлевски соопшти дека имал четири прострелни рани во абдомен и една во колено. Бил свесен и вон животна опасност, но поради сериозноста на повредите е препратен на понатамошно лекување во Хирушките клиники во Скопје. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter