ФИЛМСКА АКЦИЈА: Со закани и вперено оружје кон вработените, ограбено казино во Скопје

Утрово во 6 часот и 27 минути било пријавено дека на булевар Партизански одреди петмина вооружани лица со пушки и пиштоли, со закани до вработените во казиното во Порта Влае, ги одзеле парите од дневниот промет, по што избегале.

Според информациите од полиицијата превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter