Физички се пресметале наставник и ученик во Скопје

Лицето Х.Ф. на 43 годишна возраст родител на 15-годишно момче на ден 25.02.2020 околу 19:00 часот во СВР Скопје пријавило дека во Скопско училиште на улица Фуштанска околу 16:30 часот, по вербална расправија меѓу неговиот син и наставник со иницијали Н.М. дошло до физичка пресметка.

Полицијата и надлежните органи превземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter