Утрово четири возила и еден мотоциклист се судрија во центарот на Скопје

Утрово на булеварот во близина на Црвен крст и Зелен пазар во Скопје, се случила сообраќајна несреќа, веришен судир меѓу четири возила и еден мотоциклист.
Екипи на МВР излегле на терен веднаш по несреќата и направиле увид на местото на настанот.
Поради утврдување како настанала сообраќајката и вршење увид на местото на настанот сообраќајот се одвива отежнато.
За повредени МВР немаат дадено уште никакви информации

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter