Турција повторно се тресе – Нов земјотрес со јачина од 5.1 степени

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени по Рихтеровата скала денес повторно ја стресе Турција.
Потресот се почувствувал во Измир и Маниса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter