Тројца повредени во сообраќајка меѓу автобус на ЈСП и два автомобила

Денес околу 14:00 часот, на булеварот Никола Карев во Скопје, се случила сообраќајна несреќа во која се судриле автомобил марка “ауди”, друг автомобил марка “пежо” како и автобус на ЈСП.
Во сообраќајната несреќа повредени се три лица, две кои се превезувале во пежото и едно лице од аудито.
Повредените се пренесени веднаш во клиничкиот центар во Скопје, а на лице место е извршен увид од СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter