ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Тројца повредени

Вчера на магистралниот пат Струмица – Ново Село, се случила сообраќајна несреќа помеѓу три возила – „тојота авенсис“, „шевролет матиз“ и „рено твинго“. Во несреќата повредени се тројцата возачи.

Со тешки телесни повреди се здобил В.А. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување на лекарска помош, додека со телесни повреди се здобиле Ѓ.С. и К.Ѓ..

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица. За време на увидот од 08.00 до 12.00 часот собраќајот бил во прекин во двата правца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter