Тепачка помеѓу малолетни девојчиња во Стара скопска чаршија

На ден 13.02.2020 во СВР Скопје, од страна на С.С.(41) од с.Волково, скопско, пријавено е дека на 12.02.2020 околу 22.30 часот пред угостителски објект во Стара скопска чаршија нејзината 17-годишна ќерка, поради меѓусебно недоразбирање, била физички нападната од Х.К..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter