СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ ПОВЕДЕНИ ДВАЈЦА ЖИТЕЛИ НА СКОПЈЕ

Повредени се две лица по вооружениот напад кој се случи синоќа во скопската населба Железара.
Од МВР велат дека неколку минути по полноќ, ноќта кон понеделникот добиле пријава дека на улицата „Ферид Бајрам“ во населбата Железара биле слушнати истрели од огнено оружје. Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека 29-годишниот И.А. и 35-годишниот С.Р., двајцата од Скопје, биле повредени од огнено оружје и било оштетено патничко возило „ауди“, сопственост на 33-годишниот Е.С. од Скопје

Повредените биле пренесени во болницата „Систина“ за укажување медицинска помош.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter