Сопруг и сопруга пронајдени мртви во семејниот дом во Кратово

Во помошен објект во дворот од семејната куќа во Кратово, биле пронајдени 67-годишен кратовец и неговата 66-годишна сопруга, кои не покажувале знаци на живот.

Во куќата на улица „Глигор Пазавански“ бил извршен увид, а лекарите констатирале смрт без траги на насилство, при што телата се дадени на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter