Сите го осудија – Еве што правеше Роналдо додека цела држава е во карантин

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници се со цел подобро да се справат со борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Кристијано со еден потег предизвика гнев и негативни коментари кај тамошната јавност.
Фоторепортерите го „фатија“ како со Георгина Родригез и децата шета низ улиците. Препораките и во Португалија се исти, сите да останат во своите домови, доброволно да бидат во изолација. Кафулињата и рестораните се затворени и секој мора да држи растојание од еден метар.
Но, без разлика на апелите Роналдо одлучи да се прошета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter