Синоќа во пожар изгоре познатото скопско кафуле “Фонтана” кај Мавровка во центарот на Скопје

Синоќа на социјалните мрежи се појави видео нс кое се гледа голем пожар кој се случил пред трговскиот центар Мавровка во познатиот угостителдки објект „Фонтана“.

Според неофицијалните информации, причинета е само материјална штета, жртви нема.

Надлежните институции треба фенед да излезат со детали за настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter