СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ ГРЦИЈА

Силен земјотрес денес ја потресе Грција.

Земјотресот бил со епицентар во Јонското Море, во близина на островот Кефалониа, на 6км од селото Балсамата.
Земјотресот бил со јачина од 5 степени според Рихтер, и истиот бил регистриран во 4.52 часот по локално време.

Известуваат оф Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter