Се судрија два автобуси, еден загинат и тројца повредени (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава во Белград.

 Според српските медиуми, во судир на два автобуси и автомобил во Земун, животот го загуби едно лице додека три се повредени.

Според неофицијални информации несреќата ја предизвикал возачот на автомобилот, по што се обидел да побегне, но наскоро бил уапсен.

Загинал еден од возачите (31), а повредени се двајца патници и возачот кој бил во автобусот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter