Се сруши ѕид врз три деца во Скопје

Вчера околу 18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица три деца на возраст од 13, 10 и 8 години биле повредени откако врз нив паднал ѕид од објект во изградба.

Трите деца веднаш биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ и веднаш им е укажувана лекарска помош и од страна на лекар констатирани им биле утврдени телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter