СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ДЕЛЧЕВО: Физички ја нападнал својата мајка и ѝ се заканувал по животот

Во Делчево момче под дејство на алкохол ја нападнало својата мајка и кршел инвентар низ куќата.
Настанот се случил вчера околу 22:00 часот, при што полициски службеници од МВР Делчево го лишеле од слобода 27 годишниот К.Ѓ. од Делчево. Лицето било приведено врз основа на извршен физички напад врз неговата мајка, како и закани по нејзиниот живот и животот на неговиот татко кои ги упатувал и нередот кој го направил во куќата во која живеат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter