Регистрирани нови 68 случаи позитивни на Ковид-19 во земјава

Регистрирани се 68 нови случаи на Ковид-19 во земјава. Со тоа вкупната бројка се искачи на 828.
Во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на Ковид-19. По градови:

– Скопје 15
– Куманово 18
– Прилеп 14
– Тетово 2
– Струга 10
– Велес 6
– Битола 1
– Гостивар 1
– Кочани 1

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 828 лица. Во изминатото деноноќие направени се 404 теста, а досега направени се вкупно 8.057 тестирања на коронавирус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter