Пронајдени 10 мигранти во возило на патот Штип – Радовиш

Денес на магистрлниот пат Штип-Радовиш пронајдени се десет мигранти, државјанина Пакистан и Авганистан.
При контрола на полициски службеници било стопирано возило марка „ауди“ со скопски регистарски ознаки, при што биле пронајдени 10 мигранти.
Се превземаат мерки од страна на надлежните органи за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter