ПРИЛЕП ВО ШОК: Свекор извршил полов напад врз својата 19 годишна снаа

На den 04.03 околу 15:10 часот во Одделението за внатрешни работи на општина Прилеп, ос страна на 19 – годишна девојка по потекло од радовишко село, пријавила дека во периодот од 26.02. до 02.03.2020 година, во семејната куќа во прилепското село во која живеела со својот сопруг, нејзиниот свекор кои е очув на нејзиниот сопруг, Т.Б.(67) извршил обљуба врз неа.

Т.Б е лишен од слобода и бил задржан во Одделението за внатрешнни работи Прилеп за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter