Прегазен пешак на Партизанска во Скопје – Возачот избегал

Денес на булеварот Партизански одреди во Скопје околу попладневните часови прегазен е пешак кој преминувал преку булеварот на необележан пешачки премин. Лицето е удрено од страна на возач кој управувало со автомобил и се движел по булеварот.
За среќа брзата помош веднаш интервенирала и лицето останало живо и се има здобиено со телесни повреди.
Според очевидците кои се затекнале на лице место, возачот на автомобилот веднаш избегал од местото на настанот без да запре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter