Прегазен пешак на бул. Партизански Одреди во Скопје

Вчера на булеварот Партизански Одреди во Скопје, бил прегазен пешак на возраст од 81 година.
Во пешакот удрило возило со прилепски регистерски ознаки, кое било управувано од страна на М.И. (28) од Прилеп.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, при што веднаш бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза. Полицијата извршила увид на местото на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter