Позната причината поради која се одложи судското рочиште на „Рекет“

Се одложи рочиштето судското рочиште во процесот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како и Зоран Милевски Кичеец кој на почетокот на судењето призна вина и доби тригодишна затворска казна.

Во прилог видео од вестите на “КАНАЛ5” во коe е наведена прочината за одложување на судското рочиште :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter