Пешак повреден во сообраќајка во Скопје

Во изминатото деноноќие во Град Скопје пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајни незгоди. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила еден возач пред да се стекне со право на управување на моторно возило и едно нерегистрирано возило.
Со специјалното возило „пајак“ подигнати се 56 возила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter