Отварање на границите, укинување на полицискиот час и отварање на угостителските објекти – препорача Комисија за заразни болести

Отворање на границите од 1ви јуни и укинување на полицискиот час, ова е препораката на Комисијата за заразни болести до Владата, јавува порталот Фактор.

Отворањто на границите ќе биде регулирано со земјите од соседството.

Од утре, според неофицијални информации, Комисијата препорачала дека може да се отворат и угостителските објекти.

Владата денеска според неофицијални информации треба да одржи седница на која ќе се разгледува дополнително олабавување на рестриктивните мерки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter