МОНСТРУМ: Девојче силувано цела година од роднина во Липково

Една цела година траела обљуба врз малолетно дете во село Липково, Кумановско, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

-Во СВР Куманово, 40-годишна жена од Куманово пријавила дека од почетокот на 2019 година до почетокот на 2020 година, нивен роднина од село од општина Липково во повеќе наврати извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот”, се вели во соопштението на МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter