Момчето кое беше уапсено шетајќи го своето куче, повторно е уапсено – ВИДЕО

Според коментарите на жителите на скопската населба Кисела Вода, момчето од нивната населба, кое што минатата недела беше уапсено затоа што го шеташе своето куче во време на полициски час, денес повторно е уапсено. На социјалните мрежи се шити ова видео од апсењето.

За разлика од претходно, приведениот се шетал во забрането време без својот миленик, а полицијата и овој пат е без маски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter