МОМЦИ САКАТЕ ПОСИЛНА ЕРЕКЦИЈА? – ова е вистинскиот рецепт!

Потенцијата зема се поголем замав, а тоа знае да донесе непријатни чувства. Но, за секој проблем постои и решение.
Откако ке го пробате овој пијалак ќе ѓи видите резултатите!
Чај за Потенција

Се што треба да направите е да ги набавите следните билки: чубрика, босилек и коприва. Направете мешавина од овие три билки и измешајте ги во една тегла. Една супена лажица од мешавината ставете во 3 dl зовриена вода, додајте малку црн бибер и исто толкава количина на цимет. Оставете да отстои околку 15 минути.
Чајот треба да се консумира три пати на ден пред јадење по 1 dl.

Смеса за потенција:

Во една тегла домашен мед и додадете предходно изрендан ѓумбир, лажичка сув рузмарин и три лажици ситно мелени ореви. Теглата чувајте ја на собна температура неколку денови.
Откако ќе помине одреден период консумирајте по една лажица наутро и навечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter