Мицкоски: На утрешниот протест ќе порачаме дека одговорност мора да има за неправдите и дека Заев е виновен!

Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, за утре повика на протест на кој ќе се побара одговорност од главата на октоподот.

„Ги повикувам сите граѓани да ни се приклучат, од сите националности и убедувања. Ова не е протест само на ВМРО ДПМНЕ туку на сите граѓани кои знаат дека главната кочница е Заев. Протест на кој ќе порачаме дека одговорност мора да има за неправдите и дека Заев е виновен! Одговорност за главата на октоподот која не може да се сокрие“.

рече Мицкоски

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter